Pomoc prawna w oddłużaniu

skontaktuj się

Bez wątpienia problemy finansowe związane z zadłużeniem zdarzają się stosunkowo często. Nie chcemy jednak oceniać Twojej sytuacji, a jak najlepiej Ci pomóc. Nowy początek może stanowić owoc pracy doświadczonych i rzetelnych specjalistów, którzy doskonale znają się między innymi na kwestiach prawnych czy księgowych. Jak wygląda nasze wsparcie podczas samego procesu oddłużania?

Spis treści:

  1. Podstawy udanej i satysfakcjonującej współpracy
  2. Weź pod uwagę upadłość konsumencką
  3. Z kolei układ konsumencki to możliwość ograniczenia strat majątkowych

Podstawy udanej i satysfakcjonującej współpracy

Z całą pewnością nasza obsługa prawna jest wyjątkowo kompleksowa, ponieważ skupiamy się zarówno na klientach indywidualnych, jak i poszczególnych firmach. Ponadto przywiązujemy ogromną wagę do prawników, reprezentujących SN Upadłości. Nie wyobrażamy sobie oferowanego wsparcia bez towarzystwa sprawdzonych kancelarii, umiejscowionych w różnych zakątkach Polski. Zawsze zaczynamy od audytu. Ten pozwala ocenić nam uprzednie działania, uwzględniając przy tym obowiązujące przepisy prawa, jak również optymalizacji. Następnie proponujemy najlepsze rozwiązania względem przedstawionych problemów. Nie pomijamy przy tym indywidualnych czynników. Tworzymy też oczywiście niezbędną dokumentację.

Weź pod uwagę upadłość konsumencką

No dobrze, ale czym tak właściwie jest wspomniana upadłość konsumencka? To nic innego jak postępowanie, którego głównym celem jest oddłużenie osoby fizycznej. Pamiętajmy, że taka forma wsparcia dotyczy osób niewypłacalnych, jednak odrzuca w tym umyślne działanie bądź rażące niedbalstwo. Pomoc może zostać udzielona osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej lub prowadzącym w przeszłości jednoosobową działalność gospodarczą. Natomiast działalność nie może być nadal kontynuowana. Jeżeli zasiadałeś w zarządach spółek kapitałowych, również możesz wziąć pod uwagę upadłość konsumencką. Jednym ze sposobów ogłoszenia upadłości może być chociażby powołanie do życia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej w oddłużaniu, skontaktuj się z nami!

Z kolei układ konsumencki to możliwość ograniczenia strat majątkowych

To idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą stracić zgromadzonego majątku. Jednak musimy mieć pewność co do możliwości spłacenia wierzycieli bez mowy o ich pokrzywdzeniu w określonym czasie. Układ, trwający 5 lat zawiera przede wszystkim propozycję realnej spłaty. Upadłość dłużnika powinna stać się rozwiązaniem nieopłacalnym dla drugiej strony. Najważniejsze jest tu właściwe rozegranie oraz mądrze podjęte kroki. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie myśleć o wieloetapowym stopniu zaspokojenia wierzycieli.