Pomoc w spłacie zadłużenia - gdzie szukać?

skontaktuj się

Sytuacje, w których dojdzie do znacznego zadłużenia, nigdy nie należą do najłatwiejszych. Najważniejsze jest jednak to, aby podejść do nich zdroworozsądkowo i zdecydować się na jedno z polecanych i zdecydowanie najlepszych rozwiązań. Zwłaszcza, że do wyboru pozostaje kilka polecanych opcji. Warto więc wiedzieć, która z nich będzie w danej sytuacji najlepsza i faktycznie godna większej uwagi.

Spis treści:

  1. Oddłużanie poprzez ogłoszenie upadłości konsumenckiej
  2. Wykorzystanie układu konsumenckiego
  3. Oddłużanie, zarówno firm, jak i osób prywatnych

Oddłużanie poprzez ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Jedną z metod, która często praktykowana jest właśnie podczas pomocy w spłacie zadłużenia, jest oddłużanie poprzez ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Jest to opcja praktykowana w naszej firmie, która przynosi pozytywne rezultaty. Taka możliwość najczęściej stosowana jest w przypadku osób, które prowadzą firmy. W związku z tym ogłoszona zostaje upadłość konsumencka, a następnie wprowadzone zostają kwestie związane z dalszym wyprowadzeniem takiej firmy. Zgodnie z polskim prawem, ogłosić upadłość konsumencką mogą również wszystkie osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, albo zasiadają w w zarządach spółek kapitałowych. Najlepszym rozwiązaniem jest potraktowanie każdego przypadku indywidualnie i dobranie najlepszej drogi działania.

Nie wiesz, jak ogłosić upadłość konsumencką? Skorzystaj koniecznie z usług prowadzonych przez naszą firmę!

Wykorzystanie układu konsumenckiego

Istotną kwestią jest również możliwość wykorzystania tak zwanego układu konsumenckiego. Jest to jedna z kwestii, którą zajmujemy się w naszej firmie, pomagając innym spłacać zadłużenia. Jest to dość nowa możliwość, która weszła w życie niecałe dwa lata temu, ale od tej pory jest bardzo chętnie wykorzystywana. Dotyczy ona osób, które posiadają majątek i nie chcą go stracić, a ponadto ich sytuacja finansowa daje szansę na przyszłą spłatę wszystkich zadłużeń. Polega to na 5-letnim sporządzeniu planu, który przedstaw poszczególne spłaty, oraz czas ich realizacji. Oczywiście zajmujemy się kompleksowym przygotowaniem takich planów, aby były czytelne i wiarygodne dla osób, które wnioskują o spłaty zadłużeń. To od planu zależy jego powodzenie.

Oddłużanie, zarówno firm, jak i osób prywatnych

Oczywiście istotne jest również to, że firma zajmuje się, zarówno oddłużaniem osób prywatnych, jak i osób z działalnością gospodarczą lub spółką. Każda sytuacja powinna zostać rozważona możliwie najbardziej indywidualnie.