Jak znaleźć firmę pomagającą w oddłużaniu?

skontaktuj się

W pewnych momentach musimy podjąć trudne decyzje w kontekście swojego biznesu. W przypadku oddłużania nie zawsze damy radę samodzielnie we właściwy sposób znaleźć wyjście z tej sytuacji. Z tego powodu warto zasięgnąć pomocy specjalistów w tym zakresie. Ze względu na wrażliwy charaktery sprawy, trzeba jednak uważać przy wyborze odpowiedniej działalności.

Spis treści:

  1. Kogo zdecydowanie unikać?
  2. Jak działają firmy oddłużeniowe?
  3. Ile kosztuje oddłużanie firmy?

Kogo zdecydowanie unikać?

Na pierwszym miejscu trzeba wyraźnie zaznaczyć, że mnóstwo osób wykorzystuje naiwność do swoich własnych, materialnych korzyści. Najczęściej mamy wtedy do czynienia z firmami, które nie mają zamiaru we właściwy sposób przeprowadzić procesu oddłużania. Rzecz jasna wpędzanie się w dodatkowe koszty także nie zachęca do takiej decyzji. Warto poczytać opinie na temat danej firmy, do czego może posłużyć nam internet. Przede wszystkim jednak warto zastanowić się, czy przypadkiem takie działania są absolutnie konieczne w kontekście naszego przedsiębiorstwa. W niektórych przypadkach na pierwszy rzut może się wydawać, że jesteśmy już na straconej pozycji, jednak po przeanalizowaniu swoich potencjalnych wydatków może okazać się to niepotrzebne.

Jak działają firmy oddłużeniowe?

Zestaw usług oferowanych przez firmy oddłużeniowe nie mieści się wyłącznie w spłacie samego zadłużenia. Może mieć ono znacznie głębsze podłoże, z którym trzeba sobie poradzić w niestandardowy sposób. Dlatego właśnie do kompleksowych usług, którymi zajmują się firmy oddłużeniowe, zaliczamy:

  • restrukturyzację zadłużenia;
  • konsolidację kredytów w celu ograniczenia liczby wierzycieli;
  • obniżenie wysokości rat, które musimy spłacić;
  • umorzenie nie tylko posiadanego długu, ale również odsetek;
  • pomoc prawną w sytuacjach rozwiązywanych na sali sądowej;
  • mediacje w relacjach pomiędzy dłużnikiem, a wierzycielem.

Ile kosztuje oddłużanie firmy?

Mało znajdziemy przypadków, w których tak często powtarzane „to zależy” będzie tak adekwatne. Z pewnością nie należy liczyć na zniżki w tym zakresie. Oddłużanie zdecydowanie nie należy do najtańszych usług, natomiast jest warte swojej ceny. Jakie są alternatywne sposoby uregulowania należności za taką usługę? Wiele firm wybiera sposób rozliczania na zasadzie ustalania procentu od kwoty zmniejszonego odciążenia. Wielokrotnie firmy oddłużeniowe muszą radzić sobie z całym spektrum spraw, na które nie ma jednej recepty. Z tego powodu bardzo rzadko znajdziemy cennik z dokładnie opisanymi usługami wykonywanymi za konkretną stawkę.