Jak ogłosić upadłość?

skontaktuj się

W trakcie prowadzenia działalności gospodarczej musimy zmierzyć się z wieloma różnymi momentami. W wielu przypadkach przypomina to nieco sinusoidę – raz na górze, raz na dole. Czasami jednak nie możemy już poradzić sobie z narastającymi problemami i trzeba ogłosić upadłość. Poniżej dowiecie się, w jaki sposób należy to zrobić.

Spis treści:

  1. Bez pochopnych ruchów
  2. Dogłębna analiza
  3. Współpraca z instytucjami zewnętrznymi

Bez pochopnych ruchów

Jak już wspomnieliśmy, nie zawsze życie każdej działalności jest usłane różami. Czasami zdarzają się delikatne problemy z płynnością finansową, które jednak nie zawsze są równoznaczne z upadłością. Nazywa się je niewypłacalnością bieżącą. Może ona wynikać zarówno z problemów z finansami od strony zleceniodawców, jak i zleceniobiorców. Ma ona wpływ na aktualną sytuację, natomiast w perspektywie długofalowej można porównać ją do jednego mocniejszego podmuchu wiatru na spokojnym morzu. Gorzej wygląda sytuacja w momencie, kiedy te problemy się nawarstwiają. Wtedy wchodzimy w stan niewypłacalności długoterminowej. W takim wypadku skutki dla firmy mogą być opłacalne i należy ogłosić upadłość.

Dogłębna analiza

Z naszej strony bardzo mocno patrzymy na sytuację danego przedsiębiorstwa. Pierwszym krokiem będzie analiza sytuacji firmy. W wielu przypadkach mówimy tutaj o kwestiach, które mogą wręcz przesądzić o wyjściu na prostą jeszcze zanim ogłosimy upadłość. Nasze doświadczenie pokazuje, że przedsiębiorcy mogą nie zwrócić uwagi na kluczowe kwestie, które mogą przesądzić o wyjściu ich dzieła życia na prostą. Z naszej strony możemy zagwarantować analizę nie tylko samych aktywów, ale również innych zalet mogących wydatnie pomóc w przyszłości. Rzecz jasna nie skupiamy się wyłącznie na pozytywach i także poświęcamy dużo uwagi wadom w działalności przedsiębiorstwa.

Zobacz, w jaki sposób działamy – pomożemy w sprawach Twojej firmy!

Współpraca z instytucjami zewnętrznymi

W pewnym momencie jednak musimy zgłosić się do innych podmiotów, bez których nie uda nam się ruszyć dalej. Pomoc prawna może okazać się kluczowa na kolejnych etapach wniosku o upadłość. Na początek potrzeba pozyskać niezbędne dokumenty i we współpracy z prawnikami sporządzić wniosek o upadłość. Następnie trzeba złożyć go do odpowiedniej instytucji sądowej. Ma ona związek nie z miejscem zamieszkania, ale miejscem zameldowania spółki. Wreszcie na sam koniec musimy przejść cały przyszły proces upadłości z Syndykiem oraz kancelarią. Takie doświadczenie z pewnością nie należy do przyjemnych, jednak z nami uda się to zrobić krok po kroku.