Jak ogłosić upadłość?

skontaktuj się

1. Klient ma kredyt we frankach (lub w sumie jakiejkolwiek innej obcej walucie) – czy możemy mu pomóc? No tak, jednak przy obecnym kursie nie musi być to korzystne, zabezpieczenia są w walucie kredytu, a tutaj nie kwestionujemy ważności umowy jak w pozwach frankowych.

2. Klient niedawno wziął kredyt gotówkowy, nie spłacił nawet jednej raty, mamy ten sam bank co hipotekę. Czy to przeszkoda? W żadnym wypadku, choć najprawdopodobniej nowy kredyt nie będzie miał sensu, by go brać w układ, ale wzięcie hipoteki nie może odbijać się negatywnie na nowym zobowiązaniu, które chce spłacać regularnie.

3. Czy jako przedsiębiorca mogę zawrzeć taki układ konsumencki, żeby zmniejszyć raty hipoteki?

Jak najbardziej tak. De facto nie będzie tu mowy o układzie konsumenckim, ale po prostu o układzie (wciąż częściowym). Zasady są takie same, jednak opłata od wniosku wyniesie nie 30 zł, a 1000 zł. Zaliczka na koszty nadzorcy sądowego pozostaje niezmienna, tak jak odpowiednie uzasadnienie wniosku. Nadto warto pamiętać, iż jeśli mamy umowę o pracę oraz JDG, a kredyt mamy jako konsument to i tak musimy składać wniosek jako przedsiębiorca, chyba, że wykreślimy działalność z CEIDG.